Penzion Sýpka Rovensko

Akvarel - pro začátečníky

06.05.2023 14:00

Seminář se okamžitě zaplnil. Máte-li zájem nahlásit se jako náhradníci, prosím, pošlete nám mail na penzion@sypkarovensko.cz, a v případě uvolnění místa vás budeme obratem kontaktovat.

Akvarel je krásná, hravá a líbivá technika malby, která se v posledních letech dostala opět do popředí zájmu. Nabízíme vám workshop akvarelu pro naprosté začátečníky. Tématem tohoto kurzu budou květiny a různé florální motivy, ze kterých si vytvoříme obrázek, přáníčko či záložky do knihy – anebo vše, pokud budete rychlí ????

Na květinách vynikne jemnost a lehkost akvarelu a zároveň jsou vhodným tématem i pro ty, co se nepovažují zrovna za rozené malíře. Dozvíte se, jak díky pár jednoduchým tahům štětce vytvořit krásné kvítky a lístečky. Akvarelem můžete malovat realisticky, nebo naopak velmi volně a nechat barvy krásně rozpíjet a tím vnést do obrazu trochu náhody a přírodních vlivů.

Akvarely jsou silně pigmentované, vodou ředitelné barvy, kterými budeme malovat na speciální akvarelový papír. Veškeré pomůcky budou v ceně semináře k dispozici, pokud už ale máte vlastní výbavu a barvy, doporučuji vzít si je s sebou – ať se učíte rovnou s tím, s čím pak budete pracovat doma.

O lektorkce Sandře Überall Šilhanové:
“Od dětství se věnuji kresbě, ale až v posledních letech jsem se ponořila do vod, ve kterých se rozpíjejí nádherné barvy. Akvarel je výzva a nekončící dobrodružství – pro lidi, co mají rádi vše pod kontrolou je to i trochu psychologické cvičení ???? K malování mne motivuje i možnost skrze obrazy pomáhat. Mé obrázky jste mohli vidět např. v benefičním kalendáři sdružení Obránci zvířat, anebo v aukcích, jejichž celý výtěžek šel na pomoc dětem s nemocí SMA nebo různým depozitům pečujícím o opuštěná zvířata v ČR i SR.”

V kurzovném je obsažen materiál. Délka kurzu je 3 hodiny.
Cena je 690 Kč.
Kurz je určen max. pro 10 osob. 
Minimální počet přihlášených je 5 osob.

Na proběhlou událost se již nelze přihlásit.

Archiv kalendáře akcí