Penzion Sýpka Rovensko

MUDr. Helena Máslová - Zdraví ženy

12.05.2023 17:00

MUDr. Helena Máslová je známá jako lékařka, která se nebojí říkat svůj názor. Často ji můžeme v rozhovorech slyšet mluvit o nebezpečí hormonální antikoncepce pro mladé dívky a ženy; o plodnosti a neplodnosti; o tom, co pro ženské tělo představuje stres; nebo co vlastně znamená klimakterium a co pro sebe v tomto životním období můžeme dělat, abychom si novou životní fázi užívaly s chutí.

Jestliže věříme, že jsme tu pro to, abychom si svůj život vychutnaly s potěšením a chutí tvořit, a jen občas potřebujeme pomoci vyladit nějakou svou nerovnováhu, pak nejsme v roli oběti a chápeme, že přijmout pomoc není slabost. Proto jsme k nám na Sýpku pozvaly paní doktorku Helenu Máslovou, aby se s námi v kombinaci svých odborných znalostí, zrající moudrosti a hluboké empatie podělila o to, co pro sebe můžeme v každém věku udělat, aby se naše tělo cítilo co nejlépe a žilo se nám s chutí, ať je nám 20, nebo 65 či víc.

Naladění: Beseda z cyklu Úsměvy probuzených duší z léta 2022, MUDr. Helena Máslová a Jaroslav Dušek

Kdo je MUDr. Helena Máslová?

Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Pracovala na gynekologicko-porodnickém oddělení, na lůžkovém interním oddělení i v léčebně dlouhodobě nemocných. Zkušenosti ze všech těchto pracovišť ji přivedly k psychosomatické a primární medicíně a posléze k založení Centra psychosomatické péče. Je autorkou knihy Plodnost - Cesta k mateřství. Unikátní přístup MUDr. Máslové umožňuje pochopit příčiny neplodnosti ve své komplexitě. Její metody práce přinášejí
nezpochybnitelné úspěchy a mnoha ženám pomohly splnit už téměř ztracený sen o dítěti.Nyní se věnuje zejména psychogynekologii, ženskému zdraví a reprodukci z pohledu psychosomatických souvislostí. Je maminkou tří dětí, babičkou. Mluví anglicky a francouzsky. Členka České lékařské komory.
 

Na proběhlou událost se již nelze přihlásit.

Archiv kalendáře akcí