Penzion Sýpka Rovensko

Hudební lázně - s Mirith a Vojtou Violinist

03.03.2023 18:00

Zveme vás na hudební relaxaci a umělecký zážitek v jednom.

Provedou Vás Vojta Violinist, talentovaný multiinstrumentalista a Mirith, zpěvačka a průvodkyně do hlubin duše. Spolu s intuitivním zpěvem, vás pohladí tóny a melodie nástrojů jako jsou didgeridoo, housle, flétny bansuri, handpan, šamanské bubny, djembe a další…

Hudba a její vibrace, přicházející z našeho okruhu jako i z našeho srdce, dokáže léčit tělo i duši. Tím léčitelem je každý z nás a hudba je tady jako podpora, jako připomenutí si tohoto daru. Nejen, že i dnešní věda potvrzuje, že zvukové vibrace léčí, ale každý někdy určitě zažil, jak na nás hudba ze sféry ducha působí. Meditace vedená hudbou spolu se samotným zastavením, je často ideálním způsobem jak vykročit na další cestu životem s novou lehkostí a jasností...

P r ů v o d c i:
Vojta Violinist
Narodil se na Šumavě a od malička byl fascinován hudbou. Od 7 let hrál na housle a spolu s dalšími nastroji, které mu postupně přibývaly do sestavy, procestoval svět a svým hudebním uměním otvíral srdce mnoha lidí. Současně v koncertování pokračuje i ve své rodné zemi. Aktuálně žije na Severní Moravě a k jeho hudebním vystoupením se přidala i jeho žena Mirith.

Mirith
Mimo jiné se věnuje zpěvu a otvírání hlasu. Kromě vlastního hudebního projektu s názvem Mirith je také spolutvůrkyní hudebního uskupení Živa. Pod jejich společným vedením zažijete inspirativní vzájmenou souhru a jemné, citlivé hýčkání tím, co milují, tedy hudbou.
Než se spolu Vojta a Mirith potkali, byli už každý několik let na své vlastní hudební cestě. Vojta jakožto Vojta Violinist „One man band live looping orcherstra“ Mirith jakožto součást hudebního dua „Živa“ a současně také v ranných počátcích svého vlastního sólového vystupování. To, co je však spojilo dohromady, nebyla pouze láska k hudbě. Jeden ve druhém v sobě našli tolik zalíbení, že se rozhodli propojit své životy naplno a to se vším všudy. Od té doby spolu hudebně vystupují ve všech těchto projektech. Mirith od prvního poslechu Vojtových skladeb cítila, jakoby to byla hudba jejího srdce. Proto se velice přirozeně prolnula s jeho hudbou a záhy začali vystupovat společně i na koncertech a hudebních lázních. Vojta současně podpořil ženské duo Živa hraním na perkuse a housle či flétny, stejně jako Mirith písně, které také hudebně doprovází.

V projektu Vojta Violinist tvoří teď už oba společně, v duchu Vojtových jedinečných ethno-keltských-world music rytmů a melodií,  teď navíc obohacených o Mirith ženský hlas, perkuse a její skladatelské cítění.

Vystoupení Mirith a Vojty

Cena: 390,- Kč/os.
S sebou: podložka na ležení, polštářek, deka, pohodlné oblečení

Na proběhlou událost se již nelze přihlásit.

Archiv kalendáře akcí