Penzion Sýpka Rovensko

Hýčkací den - pro maminky s dcerami

14.05.2023 14:00

Druhá květnová patří tradičně svátku maminek. Kde se vlastně "Den matek" vzal?

V některých zemích mají oslavy mateřství a role matky mnohasetletou historii. Například ve starověkém Řecku lidé slavili svátek plodnosti a žen, které se staly matkami, což bývalo spojené také s uctíváním pohanské bohyně jménem Kybelé. Kult této původně frýžské mateřské bohyně byl totiž postupem času převzat do řeckého i římského náboženství, kde bývala ztotožňována s Gaiou, Rheiou, Déméter, Terrou, Ops nebo Bellonou. Často se jí pak říkalo také Velká matka.

Během 16. století se v průběhu postní doby před Velikonocemi začala na anglickém území slavit obdoba svátku matek, které se říkalo Mateřská neděle či Neděle matek. V té době mnoho chudých pracovalo jako sloužící v bohatších domácnostech daleko od domova. Na tento den však dostávali volno, aby se mohli vrátit ke svým matkám a dalším příbuzným a navštívit kostel v rodném městě.

My se můžeme v tuto neděli setkat spolu se svou dcerou či dcerami s dalšími maminkami a jejich dětmi, a spolu si užít hýčkací čas jedna s druhou, všechny společně, při výrobě nezbytných kosmetických vychytávek pro každou z nás :) 

Vyrobíme si pleťovou masku, kterou si na sobě hned otestujeme, a možná ji pak i sníme :)

Vyzkoušíme si udělat tvářenku a lesk na rty, který lze použít I jako stíny na oči.

Na proběhlou událost se již nelze přihlásit.

Archiv kalendáře akcí