Penzion Sýpka Rovensko

ZRUŠENO Mužský a ženský princip

24.02.2024 10:00

Co je mužský a ženský princip?

Když mluvíme o ženském nebo mužském principu, nemůžeme je zaměňovat čistě s mužem nebo ženou. Mluvíme o jakýchsi vnitřních hybatelích – silách, energiích nebo snad i podstatách.

Mužský princip se také nazývá „jang" a ženský „jin". Na obrázku vidíme, že jde o vyvážené principy a že jeden obsahuje část druhého. Čínská filozofie je nazývá „doplňkové síly". Tak jako jsou tyto dva principy, díky svému neustálému doplňování, v rovnováze v přírodě, tak by tomu mělo být i u člověka. Ale pokud s nimi neumíme pracovat, bijí se v nás a kontraproduktivně se projevují v našich vztazích. Stagnace v jedné nebo druhé energii nebo neschopnost se pružně pohybovat mezi dvěma principy je způsobena nastavením naší mysli.

Mužský a ženský princip jsou pro náš život stejně hodnotné a důležité. Potřebujeme oba a nejlepší je, když je mezi sebou dokážeme propojit.

Pokud dokážeme rozpoznávat tyto principy v našem životě, ve vztazích, práci, byznysu, politice, atd., dokážeme porozumět proč se nám často v těchto oblastech nedaří.

Pro koho je seminář určen?

  • Pro každého kdo, nerozumí partnerovi/partnerce
  • Pro ženy, které se cítí nedoceněné ve vztahu, rodině nebo práci
  • Pro muže, kteří nechápou, že je žena v pořádku i když neví co chce
  • Pro všechny, kteří zažívají situace typu: Když slíbím, že pověsím tu poličku nemusíš mi to každého půl roku připomínat

Co vám účast na semináři přinese?

  • Jednoduchou metodu, jak porozumět projevům mužského a ženského principu
  • Naučit se využívat jejich spolupráci pro šťastnější život
  • Dozvíte se, že když jako žena chcete vedle sebe pevnou oporu, tak nemůžete očekávat, že se muž bude přizpůsobovat lehce vaší potřebě ho vylepšovat.
  • Muži zjistí, že pokud chtějí, aby žena byla vášnivá, otevřená a přijímací, musí přijmout to, že je zároveň proměnlivá, nestálá a emocionální.

Jak seminář probíhá?

Seminář probíhá zábavnou formou v uvolněné laskavé atmosféře, ve které zjistíte, že ženy i muži jsou v pořádku ve své jinakosti, že ve vztahu řešíte podobné věci jako jiné páry. 

Průvodci

Ivo Janeček
Nejsem žádný guru. Nedávám recepty na úspěch ani na štěstí. Žádné univerzální návody na život stejně neexistují. Na svých kurzech a terapiích s jednotlivci i páry využívám pouze takové techniky, které umožňují přímé prožití vlastní jedinečné zkušenosti. Více na úvodní stránce tohoto webu.

Erika Nogová
Třicet let vede cukrárnu a cukrárenskou výrobu. Ve své práci i soukromém životě zcela přirozeně přepíná mezi mužským a ženským principem. Vybudovala úspěšnou firmu, má jasnou vizi, kam směřuje a zároveň je pro ni důležitou hodnotou spokojenost spolupracovníc (a dvou spolupracovníků). Některé u ní pracují již desítky let.

Kdy: sobota 24. února 2024, 10:00 - 17:00 s přestávkou na oběd.
Oběd si zajistí každý sám, je možné se domluvit a společně objednat pizzu.

Kde: Penzion Sýpka, Rovensko 20

Cena: 1600 Kč / os., pár 2600 Kč 

Přihlášky: níže přes přihláškový formulář

Přihláškový formulář

Počet volných míst: 18/20

Archiv kalendáře akcí